Gradinita Particulara judet Bihor

Gradinita Particulara judet Bihor: La prima vedere, gradinita poate parea doar un loc de joaca, un spatiu unde parintii ocupati isi pot lasa copiii. Cu toate acestea, gradinita contribuie la dezvoltarea psihica a micutilor si se concentreaza pe diverse abilitati necesare pentru viitor.Gradinita are atributul unui climat intern familial care permite o educatie in functie de ritmul propriu al fiecarui copil, de nevoile sale afective si de activitatea sa fundamentala, jocul. Copilul prescolar inca este la varsta la care totul este un joc. Astfel, gradinita este institutia care ii invata pe micuti cum sa respecte anumite reguli, un orar, o munca structurata si egalitatea sanselor in ceea ce priveste educatia.Varsta prescolara este un moment important pentru dezvoltarea copilului. Micutii devin constienti de lumea inconjuratoare, manifesta curiozitate fata de ceea ce observa sau nu cunosc si ajung sa imite comportamentele celor din jur.. Gradinita Particulara judet Bihor din localitatile Alesd, Beius, Marghita, Nucet, Oradea, Sacueni, Salonta, Stei, Valea lui Mihai, Vascau.

Gradinita Particulara Cresa After-School Educatie - Bihor

• Gradinita Casuta lui Winnie & Princess

Gradinita Particulara Oradea

Gradinita Particulara  judet Bihor  Oradea