Gradinita Particulara Constanta

Gradinita Adia Kindergarden

Gradinita-Particulara Constanta reprezinta pagina unde puteti gasi informatii utile despre Gradinita Particulara Constanta: Gradinita Adia Kindergarden.

La Gradinita ADIA KINDERGARDEN adoram copiii si venim cu o oferta larga de optionale, dintre care se pot alege de catre parinti cele potrivite copiilor. De asemenea, ii observam sa vedem ce le place mai mult, iar pe cei mai talentati ii indrumam spre activitati de profil (muzica, dans, desen), oferindu-le in acelasi timp consilierea psihologica pentru imbunatatirea performantelor scolare.
Avem patuturi care imbie la somnul de pranz, o curte interioara si una exterioara, pline de jucarii si locuri de joaca, unde putem sa le organizam chiar si petreceri pentru zilele de nastere si onomastice, la cererea parintilor. Si pentru ca luam lucrurile in serios, avem bineinteles si autorizatia ARACIP.
  Este o gradinita cu orar normal si prelungit, unde avem educatoare absolvente ale liceului pedagogic, asistenta medicala homeopata, asistenta psihologica, cantina proprie pentru mancare proaspata si sanatoasa si bineinteles un consultant de nutritie.

In curand si After School!

Programa educationala respecta programa nationala a Ministerului Educatiei si Cercetarii pentru invatamantul prescolar, limba de predare este germana sau engleza.

Activitati Frontale:

• educarea limbajului
  • activitati matematice
  • cunoasterea mediului
  • educatie pentru societate
  • activitate practica
  • educatie fizica
  • educatie plastica
  • educatie muzicala
  • religie

ACTIVITATI OPTIONALE:

• dans