Gradinita Particulara Pitesti

Gradinita Kinder World Dream

Gradinita-Particulara Pitesti reprezinta pagina unde puteti gasi informatii utile despre Gradinita Particulara Pitesti: Gradinita Kinder World Dream.

Gradinita Kinder World Dream din Pitesti ofera spatii ample, amenajate si dotate cu mobilier de inalta calitate. SuprafaČ›a de joaca este special amenajata cu gazon si placi protectoare de tartan. Salile de grupa sunt dotate cu mobilier specific copiilor prescolari, de marimi diferite, in functie de grupa de varsta, asigurand astfel conditii optime pentru desfasurarea activitatilor.
    Echipa noastra este formata din experti in stiintele educatiei, psihologi, psiho-pedagogi si cadre didactice calificate in domeniul de activitate, toti avand o experienta vasta in spate. Utilizam metode interactive, aplicabile in educatia timpurie, pentru ca cei mici sa primeasca educatie prin joaca.

Invatand prin joc ne propunem sa dezvoltam aptitudinile fiecarui copil, cunoasterea si capacitatea de intelegere a acestora, sa incurajam exprimarea creativa a copiilor
Centre de educatie
Educarea limbajului
Centrul de matematica
Centrul de stiinte
Centrul de arta
Centrul de activitati practice si constructii

Adaptam activitatile didactice cu ajutorul centrelor de activitate astfel incat sa corespunda nevoilor si intereselor fiecarui copil
    Temele alese sunt dezvoltate pe parcursul saptamanii si in cadrul atelierului de arta, unde copii picteaza, modeleaza, creeaza, invata sa lucreze in grup temele propuse

gra_400 Activitati otionale
  • Dans
  • Balet
  • excursii si drumetii
  • Muzica
  • Tenis
  • Inot
  • Art attack
  • Pictura pe sevalet
  • Description
     Aici incurajam copii sa iubeasca cartile si magia literelor, sa descopere stiintele, sa creeze, sa se dezvolte fizic armonios si sanatos, si toate acestea le facem cu ajutorul unor oameni minunati: educatorii nostri.