Gradinita Particulara Targu Jiu

Gradinita Teddy

Gradinita-Particulara Targu Jiu reprezinta pagina unde puteti gasi informatii utile despre Gradinita Particulara Targu Jiu: Gradinita Teddy.

GRADINITA TEDDY
Gradinita cu program prelungit Targu Jiu

gradinita cu program prelungit targu jiuGradinita Acreditata prin Hotararea Consiliului Aracip nr 2/ 23.02.2009. Oferim din anul 2002 un program de educatie bilingv englez-roman (folosim limba engleza atat ca limba straina studiata cat si la unele activitati desfasurate in gradinita).

Gradinita Teddy ofera studierea urmatoarelor limbi moderne:

• limba engleza – intensiv
  • limba franceza – secundar

Afterschoolul Teddy sprijina efectuarea temelor zilnice, inclusiv cele la disciplina limba engleza si de asemenea este vizata consolidarea cunostintelor specifice predate.

After-schoolul Teddy va ofera:gradinita cu program prelungit targu jiu

• program efectuare teme, aprofundare cunostinte 1330-1600/1630
  • optional: pranz + gustare
  • gratuit: acces biblioteca after-school

Obiectivul programului nostru este acela de a dezvolta in fiecare copil capacitatea de a fi creativ, plin de imaginatie si resurse, de a fi capabil sa faca alegeri, de a fi preocupat de comunitate si mediu. Programul este astfel structurat incat sa ajute copilul sa invete sa devina independent si sa aiba incredere in sine. Comunicarea si colaborarea cu parintii este esentiala si de aceea contam pe implicarea acestora in programul nostru de educatie.

gradinita cu program prelungit targu jiu    Dispunem de 5 sali de clasa, sala de sport, sala de spectacol, biblioteca, 2 sali de mese, 3 dormitoare, curte exterioara, cabinet medical si logopedic, sistem de supraveghere video. Copiii beneficiaza de asistenta medicala permanenta si de colaborarea cu medicul pediatru.

Program Gradinita Teddy
8:00 - sosirea copiilor la gradinita
8:30 - 8:45 activitati libere pe centre
8:45 - 9:00 cercul de dimineata
9:00 - 10:00 prima parte de studiu (activitati de educarea limbajului, activitati matematice, activitati de cunoasterea mediului)
10:00 - 11:00 pauza de gustare si jocuri in curte sau in sala de sport
11:00 -12:30 partea a doua de studiu (educatie pentru societate, educatie ecologica, engleza, initiere calculator, arta si activitati practice)
12:30 - 12:45 cercul de incheiere
12:45 - 13:00 plecarea copiilor

Program AfterSchool Teddy
12:45 – 13:00 – plecarea copiilor inscrisi la program normal scurt
13:00 – 13:30 – masa de pranz
13:30 – 14:30 – program optionale Clubul Teddy; plecarea copiilor inscrisi la programul mediu
14:30 – 14:45 – pregatirea copiilor pentru programul de somn

• Drumetii, excursii
  • Vizite tematice

Gradinita de vara:

Programul Gradinitei de vara (orele 830 - 1230) include activitati distractiv/recreative

• nivel I, activitati de consolidare si sistematizare cunostinte
  • nivel II si after-school.

Teme orientative din programul de vara:

• „Micii ecologisti in actiune”,
  • „Aventurile lui Teddy Stie Tot”,
  • „Codul cercetasilor”,
  • „Jurassic Park si lumea moderna”,
  • „Atelierul de culori si arome”,
  • „Intreceri cu cifre”,
  • „Casuta cu povesti” etc.

Petrecerile Clubului Teddy va ofera o gama larga de optiuni pentru o petrecere perfecta:

• petreceri tematice (Cars, Ponei, Sirene, Printese, Pirati, Hannah Montana: animatoarele petrecerii vor decora sala, vor intretine atmosfera cu jocuri si recompense specifice temei),
  • meniu,
  • invitatii,